matrioszka 1

Hi,

Matryoshka (rus. матрёшка) is a hollow, wooden figurine, with smaller, smaller, smaller, smaller, smaller and smaller figurines inside. 

The shelf above my desk hosts a Matryoshka from an antique shop. It is beautiful, colorful, with all the right imperfections characteristic of hand-made gadgetry. It comes with two missing figurines and this is yet another reason why it is rendered infallibly legendary:)

And one more thing: just like oil-painting, puff pastry, tiramisu and this blog, it’s got layers.

Magda

2016-18: Polskie morze część 1: #skyporn

2016-18: Polskie morze część 1: #skyporn

#SKYPORN

IMG_0705.jpg

Miało być o zimnym morzu, o plaży na której rosną mopsy, a Dzik zamienia się w Ósmego Pasażera Nostromo. O PRL-owskim ośrodku i Najlepszym Campingu na Świecie. 

A później zaczęłam przeglądać album ze zdjęciami i okazało się (poza tym, że oczywiście dominują zdjęcia zwierząt), że to jedyny album, poza domowym (tak, w nim także dominują zdjęcia zwierząt, choć powoli detronizuje je Godzuki), w którym są zdjęcia niesamowitego nieba. Bo chyba nigdzie na świecie, gdzie do tej pory wylądowałam nie było takiego nieba, jak właśnie tu.

I to wtedy zapadła decyzja, że w tej części pisania będzie ciut, a głównie będzie oglądanie.

Na Instagramie jest cały kilkutysięczno-zdjęciowy dział #skyporn, o czym uświadomiła mnie E., koleżanka z czasów studenckich, nota bene kochająca stare kamienice i poprawność językową. I choć nie jest to moje ulubione słowo, to coś w tym skyporn jest…


Te na wprost

Te na lewo

I tylko jedno na prawo

IMG_0534.jpg
Sernik Halinki

Sernik Halinki

Bonjour!

Bonjour!